Internetbanking

Internetbanking je v současné nejpoužívanější metoda zadávání platebních příkazů. V praxi to znamená, že v pohodlí domova nebo jiného místa, kde máte přístup k internetu, vyřídíte všechny dosud neuhrazené platby. Tím ušetříte spoustu času a také místa - už se vám nebudou doma povalovat nahromaděné odstřižky od složenek, ale budete mít kompletní a srozumitelný seznam uhrazených plateb na vašem internetbanking.

Stačí k tomu pouze počítač, připojení k internetu a internetový prohlížeč. Hradit platby však můžete i z mobilů. Výhodou je přístup 24 hodin denně a snadná obsluha. Poslední podmínkou je bankovní účet. Abychom mohli využívat služby internetbanking, musíme mít v některé bance založený účet. Většinou se dá založit od věku 15 let.

Je zapotřebí domluvit se v bance, že bychom chtěli aktivovat služby internetového bankovnictví. Bude nám přiděleno uživatelské jméno a certifikační kód. Na webových stránkách banky je odkaz na přihlášení k bankovnictví. Tady je zapotřebí vyplnit uživatelské jméno, přidělený kód - tím se dostaneme ke svému účtu. Tam můžeme provádět několik operací (viz níže).

Díky němu můžeme zadávat příkazy k úhradě, pravidelné platby, podívat se na historii všech plateb, nebo na zůstatek peněz na účtu. Internetbanking nám poskytuje přehled o pohybu našich peněz a splacených závazcích.

Internetbanking podle bank - výhody

Česká spořitelna

Internetové bankovnictví poskytuje přehled penzijního připojištění a jeho transakční historii, přehled úvěrů včetně smluv, transakční historii úvěrových účtů, přehled úvěrů ze stavebního spoření. Nabízí možnost nastavení, zda chcete používat přihlašovací nebo autorizační SMS.

ČSOB

ČSOB nabízí historii všech přihlášení k internetovému bankovnictví, komfortní vyúčtování. Dále si můžete upravovat oblíbené položky v menu.

Komerční banka

Komerční banka poskytuje výpisy transakcí - denní, týdenní, měsíční nebo vlastní. Na internetu si můžete sjednat úvěr, hypotéku, kreditní kartu. Sledovat zde můžete vývoj měny, lístek cenných papírů, úrokové sazby TD.

UniCredit Bank

UniCredit Bank obsahuje mapu bankomatů a poboček. Můžete si převádět peníze mezi vlastními účty, nebo také aktivovat zasílání informací o přihlášení do internetbankingu - emailem, SMS.

GE Money Bank

GE Money Bank nabízí na internetovém bankovnictví zablokování karty, široké možnosti filtrování v přehledu transakcí, možnost nastavit oblíbené položky v menu.

 

 

 

 

Navštivte také

Doména bankovni-kody.cz

Pagerank: 1

S-rank: 30

Návštěvnost: Doposud 27124 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména bankovni-kody.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář